Навчально-практичні центри  – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.

Створення НПЦ розпочалось у 2016 році. За 4 роки побудували 145 центрів, на які Уряд надав 250 млн грн з державного бюджету. Ще майже 90 центрів були відкриті за підтримки соціальних партнерів.

Станом на 2019 рік в Україні працює понад 230 навчально-практичних центрів за різними професіями.

У 2020 році Уряд виділив 259 млн гривень на створення навчально-практичних центрів – це у 5 разів більше, ніж у попередні роки. Однак через пандемію COVID-19 та зменшення загального обсягу фінансування освіти і науки, на створення навчально-практичних центрів було збережено 100 млн гривень. Для того, щоб ці кошти були витрачені ефективно, МОН змінило принцип їх розподілу. Раніше центри відкривали за професіями і відбирали для цього заклади. Тоді як зараз заклади проходять прозорий конкурс, де доводять готовність до відкриття таких осередків. Крім того, вони самостійно визначають, за якою професією відкривати НПЦ і прогнозують позитивний вплив від відкриття центру на розвиток регіону.

Для учнів

 

Для дорослих

 

Платні послуги